Kombi teknik servisi


Kombi Servisi
Kombi servisi, her yıl en az 1 kere yapılması gereken işlemlerden bir tanesidir. Aslında, servis denilince sadece kombinin temizlenmesi anlamına gelmemekle beraber tamir, temizlik, bakım ve onarım gibi çeşitli ihtiyaçlar giderilmektedir. Kombi teknik servisi ilk olarak kombinin düzgün çalışıp çalışmadığını, arıza varsa tespit edilip bunları duruma göre gidererek tamir etmektedir. Bu sorunlar yalnızca kombinin iç temizliğiyle yapılmamaktadır. Bazı durumlarda kombinin parça değişimleri ya da bu tür şeyleri de gerektiren sorunlar meydana gelebilmektedir.


Bakım Nasıl Yapılır
Kombi bakım servisi, öncelik olarak kombinin düzgün çalışıp çalışmadığının Kombi Servisi testini yapar. Daha sonra sıcak su devresini kontrol ederek düzgün çalışmadığını kontrol eder. Gerekli birçok kontrolleri yaparak duruma göre müdahalede bulunurlar.
Daha sonra radyatör denilen devrenin düzgün çalışıp çalışmadığına bakıp sirkülasyon kombi arıza servisleri pompası,3 yollu vana, NTC PTC sensörleri ile dönüş filtresi kontrol edilip sorunlar çözülür. Bunlardan sonra kombinin hava akışı kontrol edilir. Ne kadar doğru bir hava akışı olup olmadığı bir kombi için çok önemlidir. Eğer yanlış kontrol ve tamir yapılır ise bacadan çıkan kötü atık gazlar dışarı yerine eve girebilir. Bu durumda zehirlenmeler meydana gelebilir. Bundan dolayı kombi bakımlarında en önemli bakım hava akışıdır. Hava akışı doğru olursa diğer problemler daha kolay çözülebilmektedir. Uzman kişileri kaliteli şirketlerden seçerek yapmanız sizin, cebiniz ve sağlığınız için daha sağlıklı olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *